Hakkımda

IMG_9253

11 Ocak Aksaray doğumlu, Burak ve Ozan’nın annesi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Mesleğimle ilgili çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra nasıl olduğunu anlamadan peşinden sürüklendiğim ve “ iyi ki ’’ dediğim bir fotoğrafçılık hikayem var.

Temel Fotoğraf Eğitimi, İleri Fotoğraf Teknikleri, Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi ve Photoshop uygulamaları gibi, birçok değerli isimden aldığım fotoğrafçılık eğitimlerinden sonra doğum , düğün, bebek ve özel gün fotoğrafçılığı yapıyorum.

Profesyönel olarak fotoğraf çekmemim yanında, elimden geldiğince de sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya çalışıyorum.

Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi

Varlıkları ile hayatımızı zenginleştiren yüzlerce “yüz”ün biriktiği dev bir kumbara!

40 fotoğrafçı, 2011 yılından beri, ülkemizin en kapsamlı görsel belleğini oluşturmak üzere, toplumsal yaşamımızda iz bırakan 40’ar kişiyi fotoğrafladı ve 1.600 yüz, kumbarayı doldurdu.

Her gün karşılaştıklarımız, bazen eserlerini tanıyıp, bilip, yüzlerini hiç görmediklerimiz… Bazen bizi güldürenler, bazen ağlatanlar, heyecanlandıranlar… Yeni tanıyıp hayran olduklarımız, eskilerden beri aşık olduklarımız… Perde arkasındakiler, her daim hayatın içindekiler… 40 farklı gözün objektifinden, ortak bir anlatım diliyle, Türkiye’nin en büyük fotoğraf albümünde bir araya geldiler.

Yazarlar, karikatüristler, müzisyenler, iş dünyasının başarılı insanları, marka yaratanlar, tiyatrocular, sinemacılar, gazeteciler, bilim insanları, profesörler, yönetmenler, sporcular, şairler ve ressamlar gibi varlıkları ile hayatımızın çeşitli alanlarını zenginleştiren yüzler, bu büyük albümde yerini aldı. 40 farklı gözün objektifinden, ortak bir anlatım diliyle, Türkiye’nin en büyük fotoğraf albümünde bir araya geldiler.

Fark edilsinler istedik DOWN SENDROMLU çocuklar… Çünkü Down Sendromu bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır.Onların bizden tek bir farkı, fazladan bir kromozonları olmasıdır.

Projenin tüm geliri, kendini down sendromlu çocuklarımızın eğitimine ve hayata daha sıkı sarılmalarına adayan Dost Yaşam Vakfı‘na aktarıldı.

Böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesinde olmaktan dolayı gururluyum…huzurluyum…MUTLUYUM.

Şimdi hayatı vizörden görerek, insanların hep mutlu anlarına ‘’tanık’’ ve ‘’ortak’’ oluyorum. Bu da benim, hayata hep gülümseyerek bakmama sebep oluyor.

Bazı anları ölümsüz kılan yalnızca fotoğraflardır; tüm yapılan onca hazırlık ve sabırsızlıkla bekleyişin ardından, geriye yanlızca fotoğraflar kalıyor…

Sevgilerimle Leyla…